dziennik elektroniczny2

A- A A+

Szkoła rokrocznie organizuje następujące konkursy we wszystkich grupach wiekowych:

1. WOJEWODZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

http://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/konkursy_olimpiady_turnieje/konkursy_przedmiotowe/ 

2. PRZEDMIOTOWY KONKURS OLIMPUS - w zależności od chętnych

http://www.olimpus.edu.pl/sesja-wiosenna

3. WYSTAWY PRAC PLASTYCZNYCH I FOTOGRAFICZNYCH W KLUBIE OSIEDLOWYM ORBITA

http://psmwinogrady.pl/domy-kultury/odk-orbita

4. KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - szkolny konkurs promujący czytelnictwo

5. KONKURS ZŁOTA ŻABA

http://zlotazaba.pl/2017/09/08/konkursy-w-roku-szkolnym-201718/

6. MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

http://www.kangur-mat.pl 

7. KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ SAMORZĄDY UCZNIOWSKIE I WOLONTARIAT (podawane są na bieżąco w aktualnościach na stronie szkoły oraz na plakatach na terenie szkoły) w zależności od propozycji wolonatriuszy i samorządowców

 

KONKURSY W GRUPACH WIEKOWYCH:

GIMNAZJUM:

1. WIOSENNY TALENT SHOW W GIMNAZJUM 66 - każdy uczeń może zgłosić swoją kandydaturę do występu na żywo lub stworzyć filmik o swojej pasji, hobby, talencie. Powstają filmiki o talentach sportowych, taneczncyh, plastycznych, a także może obejrzeć na żywo pokazy tańca, występy wokalne, pokazy sztuczek karcianych, speedcubing itp. (16 marca 2018r)

2. KONKURS LONDON PAPARAZZI - jest to konkurs na najciekawsze wspomnienie w formie zdjęcia z warsztatów językowych w Londynie organizowanych dla najstarszych uczniów raz na trzy lata.

 

KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

1.. KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ - konkurs dla klas II-III SP polegający na przygotowaniu show i spiewie na playbacku lub na żywo.. 

2."WIERSZOLANDIA" - recytatorski ( w roku szkolnym 2017/18 zwierzęta w wierszach polskich poetów)

3. "Z ORGTOGRAFIĄ NA TY" Konkurs ortograficzny klas II- III 

4. KONKURS FOTOGRAFICZNY -  ( w roku szkolnym 2017/18 '' Poznań w obiektywie")

5. "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA" - konkurs matematyczny-

6. "LUBIĘ CZYTAĆ"  konkurs na największą liczbę przeczytanych i opracowanych książek. Wyniki konkursu ogłaszane są w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego.

 

KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

1. 7 MARCA 2018r. SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

2. 21 MARCA 2018r. KONKURS TALENTÓW

 

Dodatkowo każdy uczeń, rodzic, nauczyciel może zaproponować udział w konkursie. Propozycje są rozpatrywane pozytywnie i szkoła takie konkursy organizuje lub wysyła opiekunów w miejsce gdzie konkurs się odbywa.

 

PONADTO:

W październiku 2017: odbył się konkurs zorganizowany przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Temat konkursu brzmiał „Walka ze smogiem” Zadanie polegało na wykonaniu przez uczniów plakatu, związanego tematycznie z konkursem. W konkursie wzięło udział 31 uczniów klas 4-7 oraz 2 uczniów gimnazjum. 

 

W latach 2011 i 2012 szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie konkursowym Ministra Spraw Zagranicznych „Polska dla wszystkich” traktujący o wielokulturowości pt: „Wiemy więc szanujemy, chronimy i mądrze korzystamy”, dzięki któremu szkoła otrzymała tytuł laureata w roku 2011. W II edycji konkursu w roku 2012 szkoła otrzymała wyróżnienie za projekt pt: „Wirus PDW – Międzypokoleniowy Festiwal Multikulturowych Warsztatów” , który skierowany był do najmłodszych dzieci szkolnych z klas I-III, uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz Gimnazjalistów, ich rodziców, dziadków, nauczycieli i środowiska lokalnego.

Początek strony