BIBLIOTEKA POLECA

KIEDY ZEGAR WYBIJE DZIESIĄTĄ - AGNIESZKA BŁOTNICKA

Janek jest przekonany, że czekają go najgorsze wakacje w życiu. Zamiast pojechać z kumplami na obóz sportowy, będzie się kisił z tatą w nudnym miasteczku z dala od prawdziwych rozrywek. I do tego ten Kuba, miejscowy chłopak, typ "profesorka", na którego towarzystwo został skazany... Janek nawet nie przypuszcza, że niebawem w małym miasteczku wydarzą się rzeczy niezwykłe. Kazimierz okaże się bazą szajki groźnych przestępców i miejscem tajnych działań, w które chłopcy wplączą się (jak to zwykle bywa) zupełnie przypadkiem. Nocna akcja, która rozstrzygnie o powodzeniu ich śledztwa, zacznie się, kiedy zegar wybije dziesiątą...

CZARNA OPERACJA - AGNIESZKA BŁOTNICKA

Od pierwszego spotkania Janka i Kuby minął rok. Skończyła się szkoła, ale Janek nigdzie nie wyjeżdża – rodzice kupili nowe mieszkanie i trwa przeprowadzka. Na szczęście do Warszawy wpada Kuba. Wyludniona i senna stolica nie wydaje się wymarzonym miejscem do spędzania wakacji, ale przygoda jest na wyciągnięcie ręki. Splot okoliczności wciągnie chłopaków w centrum niebezpiecznych wydarzeń. Gra toczy się o wysoką stawkę: niezwykle cenny wzór, który zrewolucjonizuje rynek IT...
Szpiegostwo przemysłowe, intrygi i bezwzględna międzynarodowa szajka… Przyjaciele nie zdają sobie sprawy, w jakie kłopoty się pakują.

JEŻYCJADA – MAŁGORZATA MUSIEROWICZ

W bibliotece szkolnej na półce w dziale "Obyczaj"  stoją trochę zapomniane książki Pani Małgorzaty Musierowicz. Jest Ona autorką wielu książek również dla dzieci i młodzieży. Chciałabym zachęcić naszych uczniów do zapoznania się  z jej twórczością. Szczególnie zapraszam do rozpoczęcia przygody z Jeżycjadą. Jest to seria kilkunastu opowiadań o rodzinie Borejków i ich przyjaciół. Historia rozpoczyna się w latach 70-tych XX wieku i opowiada o kolejnych pokoleniach tej sympatycznej rodziny. Znajdziecie tam wszystko co wiąże się z codziennym życiem młodych bohaterów, a więc przyjaźnie, sympatie, pierwsze zakochania, problemy w szkole. Obiecuję, że kto weźmie do ręki pierwszą część, na pewno sięgnie po następną, a przy ostatniej będzie żałował, że to koniec.  Kto pierwszy ten lepszy, ilość książek ograniczona. Zapraszam.

TAJEMNICA …. – MARTIN WIDMARK

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" - to seria książeczek, które ostatnio zagościły na półkach naszej biblioteki. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Kolejne części serii wybierane były przez kilka ostatnich lat książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50000 głosujących dzieci  I choć zdobywały te wyróżnienia w kategorii wiekowej 7-9 lat, po detektywistyczne przygody Lassego i Mai chętnie sięgają również starsze dzieci.

Jeśli chcecie wspólnie z bohaterami poznać tajemnice kryminalnych zagadek zapraszam do biblioteki. W naszych zasobach są WSZYSTKIE tytuły tej serii.