Klasy I-III/ bez ograniczeń wiekowych

Piaskowy Wilk

Niezwykle mądra książka autorstwa Asy Lind. Znajdziesz ją na półce biblioteki szkolnej.

Warto sięgnąć po tę pozycję z kilku powodów.
Po pierwsze, lektura pomaga dzieciom lepiej zrozumieć emocje.

Po drugie, tłumaczy, dlaczego dorośli czasami zachowują się w sposób trudny do zrozumienia dla dzieci.

Po trzecie, bohaterem jest Wilk, ale nie ma ona nic wspólnego z żarłocznym i podstępnym stworem z Czerwonego Kapturka.

Po czwarte, w lekturze są przepiękne, niezwykle pomysłowe i zaskakujące opisy tytułowego bohatera.

Gorąco poleca Mól Książkowy

Klasy III-VI/bez ograniczeń

Znasz już Kota w Butach? Słyszałaś/eś o kocie z książki Alicja w Krainie Czarów? Twoi rodzice w szkole podstawowej czytali o przygodach Filonka Bezogonka. Może znasz serię książeczek autorstwa Holly Webb? Bez względu na odpowiedź udzieloną  na powyższe pytania mamy dla Ciebie propozycję. Kocie historie Tomasza Trojanowskiego dla wszystkich małych, dużych i średnich miłośników puszystych zwierzaków.

Zachwala Mól Książkowy

Klasy III-VI/bez ograniczeń

Smok Wawelski z legendy okazał się mało przezorny, skoro zjadł, być może z wielkim apetytem, barana wypchanego siarką. Znamy tego stwora z legend o Krakowie. Smok, a właściwie smocze dziecko, pojawia się w powieści Pompon w rodzinie Fisiów Joanny Olech. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, dlaczego nie jest lekko być zastępczą rodziną smoka, sięgnij po tę historię.

Poleca bardzo, bardzo Mól Książkowy