dziennik elektroniczny2

A- A A+

Przygotowanie kampanii o tematyce ekologicznej było jednym z zadań projektu edukacyjnego DziałaMY dla Klimatu. Istotne było zwrócenie uwagi na problem lokalny, dotyczący społeczności szkolnej. Uczniowie klasy 4a przygotowujący kampanię postanowili zwrócić uwagę na problem nadmiernego zużycia, a często nawet marnotrawienia papieru w naszej szkole. Uczniowie najpierw wymyślili hasło kampanii. Spośród wielu pomysłów, ostatecznie zwyciężyło: „Nie marnuj papieru, drzew brakuje wielu”. Uzgodnili, że przygotują plakaty, a dozowniki na papier ozdobią naklejkami drzew, aby uzmysłowić że lekkomyślne zużywanie dużych ilości papieru skutkuje zwiększeniem wycinki drzew. Przygotowali również piosenkę, która została zaśpiewana podczas apelu z okazji Dnia Patrona. Tworząc kampanię uczniowie starali się zużyć jak najmniej papieru – stąd tylko trzy plakatu. Za to zawierające bardzo ważne treści: informacje o zużyciu papieru w Polsce i na świecie, pomysły na zmniejszenie zużycia papieru przez uczniów. Trzeci plakat miał zwracać uwagę na marnotrawienie ręczników papierowych i papieru toaletowego.

Prezentacja: tutaj

Początek strony