dziennik elektroniczny2

A- A A+

Dzień 3 marca to ważna data w kalendarzu naszej szkoły – Dzień Patrona. W tym roku święto przybrało charakter telewizji śniadaniowej. Na zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów czekało wiele atrakcji: konkurs, interaktywne zadania, wywiady, występy artystyczne oraz nagrody i wyróżnienia.

Na początek – z humorem i w tematyce programu: „Józef Kostrzewski – człowiek z pasją” sylwetkę profesora słowami piosenki zaprezentowała Grupa Wokalna pod kierownictwem pani Agnieszki Teleckiej. Kiedy wybrzmiały słowa refrenu: „Gdy pasję masz, czujesz życia sens. Gdy pasję masz z siebie więcej dasz. Pasja to coś, dla czego warto żyć. Energia sił by pełniej z ludźmi być.”(słowa pani Joanna Kołaczyńska) – na kanapie zasiedli Uczniowie z pasją. Na pytania o swoje zainteresowania i pasje opowiadali: Aurelia, Natalia i Ania z klasy 4a, Zuzia z klasy 5a oraz Angelika z klasy 7b, Alex z klasy 8a i Tomek z klasy 8b. Wśród zaprezentowanych pasji znalazły się: piłka nożna, rysunek, jazda konna, pisarstwo, lotnictwo i gra na perkusji.

Widownia wzięła udział w interaktywnej zabawie polegającej na wskazaniu skojarzeń związanych z Józefem Kostrzewskim – wśród najczęstszych pojawiało się: archeologia i Biskupin. Następnie przedstawiciela klas wzięli udział w quizie o Patronie i szkole. Pytania nie były trudne, a uczniowie świetnie poradzili sobie z odpowiedziami. Kolejnym punktem programu było rozwiązanie konkursu „Selfie z Patronem”. Ku uciesze organizatorek konkursu: pani Elżbiety Praczyk i Lidii Raczak wpłynęło wiele ciekawych prac. Nagrody główne otrzymali: Karolina z klasy 4a – I miejsce, Aurelia i Julia z klasy 4a, Alex z klasy 8a, Natasza z klasy 6a – II miejsce oraz Marcel z klasy 7a, Janek i Staś z klasy 4b – III miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Ponadto wręczono również nagrody za Ligę Piłki Siatkowej klas 7-8. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa 8a, drugie – 8c, a trzecie zajęła klasa 7b.

Następnie prowadzące program: Natasza i Wiktoria zaprosiły Julię i Natalię z klasy 4a oraz panią Elżbietę Praczyk aby opowiedziały kampanii społecznej przygotowanej przez klasę 4a. Hasło kampanii brzmiało „Nie marnuj papieru, drzew brakuje wielu” i piosenkę o takiej tematyce zaśpiewały podczas programu uczennice z klasy 4a.

Na zakończenie programu ponownie wystąpiła Grupa Wokalna z kolejną piosenką o Józefie Kostrzewskim.

IMG-20230309-WA0005
IMG-20230309-WA0006
IMG-20230309-WA0007
IMG-20230309-WA0008
IMG-20230309-WA0009
IMG-20230309-WA0010
IMG-20230309-WA0011
IMG-20230309-WA0012
IMG-20230309-WA0013
Początek strony