dziennik elektroniczny2

A- A A+

   

Do tegorocznej edycji KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA w naszej szkole zgłosiło się ponad trzydzieścioro uczniów. Każdy z uczestników przygotował interpretację głosową fragmentu prozy.

Komisja konkursowa oceniała czytelników, biorąc pod uwagę płynność, bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz rozbudzenie ciekawości u odbiorców.

Książki wybrane przez dzieci zakupiono w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA. Szkoła otrzymała środki w wysokości 15 tysięcy złotych. Zamówiono ponad 650 książek – nowości czytelniczych , które wzbogaciły i odświeżyły zasoby naszej biblioteki.

Interpretacje czytelnicze uczestników były pełne ekspresji, emocji i humoru. Wszyscy uczestnicy spędzili czas w miłej i kulturalnej atmosferze .

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Emilia z VI a. Drugie otrzymała Zuzanna z tej samej klasy. Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica z IV a – Zuzanna. Wyróżnienia na poziomie klas IV uzyskali Tomasz z IV d i Leszek z IV b. Wśród uczniów z klas V – VI wyróżniona została Łucja z V b.

Czytelnicy, którzy wzięli udział w KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA, otrzymali soczyste jabłka z motywującym hasłem oraz kolorowe upominki.

       Konkurs okazał się kolażem interpretacji czytelniczych, a mottem przewodnim spotkania była następująca myśl:

   „ Kochajcie książki. Ułatwią wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć, zdarzeń. One nuczą was szanować człowieka i samych siebie. Uskrzydlą rozum i serce”.

 

  

Początek strony