dziennik elektroniczny2

A- A A+

Dnia 29 października uczniowie klas I- III brali udział w konkursie recytatorskim "Wierszolandia". W tym roku odbywała się ona pod hasłem 100 rocznicy odzyskania niepodległości, stąd uczniowie recytowali wiersze patrioyczne. Każda klasa wyłoniła trzech przedstawicieli, którzy walczyli o zwycięstwo na swoim poziomie klasowym. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem podeszli do tematu. Zadbali zarówno o piękną recytację jak i elegancki strój ( często nawiązujący do naszych barw narodowych) ale i rekwizyty , którymi chcieli pomóc  w lepszym odbiorze wiersza. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco: 

klasy pierwsze:

1. Wojtek Nadstoga -  " O celu Polaka" Wł.Bełza

2. Zuzia Radzikowska- " Moja mała ojczyzna" J. Białobrzeska

3. Stefcia Piątek - " Modlitwa polskiego dziewczęcia"Wł. Bełza

klasy drugie:

1. Milan Kendzia " 11 listopada" L. Wiszniewski

2. Matylda Tepper  "Ojczyzna" Wł. Domeradzki

2.Amelka Czajka " Ojczyzno" M.K. Sarnacka

3.Julka Kamińska " Polska to dom" A. Diechciarczyk

klasy trzecie:

1.Daria Hinca "Polska" A. Słonimski

2.Adam Grudniak " Twój dom" W. Chotomska 

3. Patrycja Zielińska "Polska" P. Wojtkowiak

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w " Wierszolandii", czekamy na kolejnych laureatów. 

Początek strony