Jak co roku, w zimowe ferie 45- osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w zorganizowanych półkoloniach. Przez pięć dni aktywnie spędzaliśmy czas odwiedzając różne miejsca. W poniedziałek - kierunek Szamotuły :) Energię wyładowaliśmy na basenie. Wtorek - komunikacją miejską udaliśmy się do Palmiarnii. W mroźne przedpołudnie miło było spędzić czas wśród tropikalnych gatunków roślin w całkiem przyjemnej i ciepłej atmosferze. Środa - to dzień, w którym nasza ekipa odwiedziła Muzeum Archidiecezjalne na Ostrowie Tumskim. Poprzez przygotowany labirynt i zaskakujące zagadki w dość nietypowy sposób podziwialiśmy muzealne eksponaty. Na koniec każdy uczestnik warsztatów miał narysować wybrany przez siebie obraz, rzeźbę... Dostalismy też zaproszenia naa wernisaż, podczas którego można było podziwiać  nasze prace. Spacerując w stronę autokaru zobaczyliśmy: most, na którym naszą uwagę przykuły kłódki zakochanych :) oraz wnętrze Poznańskiej Katedry. W czwartek upragnione kino. Środkami MPK dojechaliśmy do Cinema City w Plazie. Obejrzeliśmy bajkę "SING". Podczas projekcji w kinie panowała radosna atmosfera, bo bajka była naprawdę śmieszna :) Piątek - to ostatni dzień wspólnie spędzanego czasu. Udaliśmy się do NIKU na kręgle. Zabawy było co niemiara, a ciężkie kule nie sprawiały żadnych trudności naszym najmłodszym podopiecznym. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda na małe co nieco :) Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy...
I tak minął nam pierwszy tydzień ferii. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i miłą zabawę, pani D. Borowicz za organizację, nauczycielom za opiekę.

Do zobaczenia na następnych półkoloniach - latem :)

Donata Kasztelan