ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 57 I DLA KLAS GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
ZAJĘCIA ORGANIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ:
ANGIELSKI / NIEMIECKI
- „Ace it!” - zajęcia programu rozwijającego zainteresowania i uzdolnienia z języka angielskiego dla klas 7 SP poniedziałek 8.00-8.45 (co dwa tygodnie), środa 8.00-8.45 (co dwa tygodnie) s.201
- „Angielski jest QUL” - zajęcia programu rozwijającego zainteresowania i uzdolnienia dla klas 8 SP poniedziałek 8.55 -9.40 (co dwa tygodnie) wtorek 15.35-16.20 (co dwa tygodnie) s.201
- „Angielski paszportem do przyszłości” zajęcia dla klasy 5d SP, środa 15.35-16.20
- Zajęcia JST dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego dla klas III gimnazjum poniedziałek 9.50-10.35 (co dwa tygodnie) stołówka, czwartek 15.35-16.20 (co dwa tygodnie) s. 201
- Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z j. niemieckiego dla klas gimnazjalnych - piątek 15.35-16.20, (co dwa tygodnie) s 200
- "Język angielski w usługach: - zajęcia z konkursu Urzędu Miasta dla klas 7.8 SP i 3 GIM )informacja u nayczuciela) s. 201
JĘZYK POLSKI
- wtorek- zajęcia rozwijające zainteresowania- kl.8, godz.8.00-8.45
- wtorek- Uczeń z pasją- klasa 3 b gim godz.15.35-16.20
- czwartek- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze klasa 5 d 8.00-8.45 co dwa tygodnie
- czwartek 8.55-9.40 Uczeń z pasją - przygotowanie/powtórki do egzaminu kl.8 8.55-9.40
- „Spotkania z językiem polskim”dla klasy 6a, wtorki (co dwa tygodnie od 9.10) s.110, 15.35
- "Mówię i piszę poprawnie", dla klasy 5c, środa 15.35, s. 201 (co dwa tygodnie)
- " Z polskim za pan brat", dla klas 7a, 7b, czwartek 7.50, s 201 (co dwa tygodnie)
- "Mistrz ortografii" - zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla klas 5a i 5b poniedziałek 13.35 s 107, klasa 6b czwartek 15.30 s 107.
- "Uczeń z pasją" - zajęcia wyrównawcze dla kl. III a gim., środa, godz.14.40 - 15.25, sala 202.
- Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla klas IV SP (piątki od 5.10, co dwa tygodnie) 14.40, s.110
MATEMATYKA
- zajęcia dydaktyczno–wyrównawcze dla klasy 5a - czwartek 13.45 – 14.30 (co dwa tygodnie) s 03
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla klasy 6a - wtorek 8.00 – 8.45 (co dwa tygodnie) s.03
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla klasy 6b - środa 8.00 -8.45 (co dwa tygodnie) s.03
- „Matematyczny bystrzak” – zajęcia z indywidualnego programu nauczania matematyki dla ucznia klasy 6a, piątek 10.50, s 03
- „Z Pitagorasem do liceum”, zajęcia dla klas gimnazjalnych, s.202
- Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klas 5 a,b,c, s,101, poniedziałek 13.45
7. Rusz głową – kółko kreatywnego myślenia dla klasy VII b, czwartek 14.40, s 202
8. Rusz głową – kółko kreatywnego myślenia dla klasy III A, wtorek 14.40, s. 202
9. "W świecie matematyki" - zajęcia z konkursu Urzędu Miasta (informacja u nauczyciela)
10.„Uczeń z pasją” - zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze klasa 7a/7b poniedziałek godzina 15.35-16.20, sala 104
FIZYKA
1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w ramach projektu Uczeń z pasją, klasy 7 SP, grupa I, poniedziałki 12.50-13.35 (co dwa tygodnie)
2. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w ramach projektu Uczeń z pasją, klasy 7SP, grupa II, środa 8.55-9.40 (co dwa tygodnie)
CHEMIA
1. Zajęcia wyrównawcze w ramach projektu Uczeń z pasją: co dwa tygodnie, środa dla klas VII, 15,35 s. 205
ARTYSTYCZNE
- „Mała Pracownia Plastyczna”, zajęcia dla klas I-III SP, środa 16.20-17.05 (s.. 101)
- „Koło Młodego Muzyka”, zajęcia dla klas 4-8 SP, środa 15.35-16.20 (s.206)
- „Śpiew i ruch przy muzyce”, zajęcia dla klas I-III SP, wtorek 15.35-16.20 (s.206)
- „Performing English” – koło artystyczno-językowe dla klas II SP, czwartek 16.25-17.10, s. 101
- „Mali Artyści” dla klas I-III SP, środa 15.30-16.15, s. 101
PROGRAMOWANIE:
- Nauka programowania kl. 2b wtorek 16.30-17.15 s. 207 (co 2 tygodnie)
- Nauka programowania kl. 2a piątek 13.45-14.30 s. 207 (co 2 tygodnie)
ZAJĘCIA PEDAGOGA/PSYCHOLOGA/SPECJALISTYCZNE:
- „Pokonujemy trudności” dla klas 4b i 4c, poniedziałek co dwa tygodnie, 9.50-10.35, gabinet pedagoga
- „Rozwijanie umiejętności społecznych”
- „Nasze spotkania – jak sobie radzić z trudnościami”
- „Warsztaty integracyjne”
- "Doskonalimy pamięć i koncentrację"
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ:
1. ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO "uCZEŃ Z PASJĄ" - zajęcia dla klas 7.8 SP i 3 GIM ( szczegóły wkrótce)
DORADZTWO ZAWODOWE
Indywidualne doradztwo edukacyjno - zawodowe. Uczeń z pasją - terminy ustalane indywidualnie.
INNE:
- Szkolny Wolontariat (spotkania według potrzeb, terminy podawane na bieżąco) gabinet pedagoga dla klas 6-8 SP i 3 GIM
- Szkolny Klub Sportowy SKS (sala gimnastyczna) piłka siatkowa dla klas 8 SP i 3GIM, środa 15,30-17.00
- Szkolny Klub Sportowy SKS piłka siatkowa dla klas 5-7 SP, sala gimnastyczna, poniedziałki 15,20-16.20, piątek 7.15-8.00
- Spotkania Samorządów Uczniowskich (spotkania według potrzeb, podawane na bieżąco) s.201
- Klub Miłośników Filmu QULSEANS (spotkania według potrzeb, podawane na bieżąco) s.201
- Spotkania w ramach innowacji pedagogicznej: „Drogowskazy do wymarzonego zawodu” (terminy podawane na bieżąco)
- Koło dziennikarskie (gazetka szkolna),dla chętnych, piątek 14.40, s. 203
- Koło teatralne "Lubię scenę", dla klas 5 i 6, s 107, 16.30
- "Szanuj każdego jak siebie samego" - zajęcia z konkursu Urzędu Miasta dot. tolerancji i antydyskryminacji (informacja u nauczyciela s. 201)
ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ PODMIOTY ZEWNĘTRZNE:
Akrobatyka/ mała sala gimnastyczna - 17.15 - 18.00
Judo/ mała sala gimnastyczna
- wtorek i czwartek: 17.00 – 17.45 grupa 5 – 8 lat, 17.45 – 18.40 grupa 8 – 10 lat, 18.40 – 20.00 grupa 11 – 15 lat
Karate/ mała sala gimnastyczna
- środa 16.20 – 18.20, piątek 17.00 – 19.00 – mała sala gimnastyczna
Tenis/ hala (dzieci 6 – 11 lat)
- poniedziałek 16.30 – 19.00
Tenis/ Spiro / hala
- piątek 17.00 – 19.00
Piłka nożna UKS SMOKI/hala
- wtorek 17.00 - 19.30 grupa 6-9 lat
- środa 17.00 – 19.00 grupa od 10 lat
- sobota 8.00 – 10.00 grupa 5 -6 lat
Hajdasz/ sala 110
- wtorek 16.25 – 17.10
Język angielski/sala 07, (kl. I - III)
- poniedziałek i środa 15.35 – 17.20 , wtorek i czwartek 16.30 – 17.20
Harcerze/ harcówka
- wtorek 16.30 – 18.00 Zuchy (kl. I-III), czwartek 17.15 – 18.45 Harcerze
Rodzice uczniów objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną zostali poinformowani pisemnie o ustalonych dla ucznia formach, okresie udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej oraz o wymiarze godzin.