dziennik elektroniczny2

A- A A+

Spis treści

1. Świetlica: "Gry i zabawy stolikowe z klockami konstrukcyjnymi"

2. Klasy I-III - zajęcia dodatkowe

3. Zajęcia z godzin dyrektorskich

4. Zajęciu indywidualne różnego typu: IPET, nauczanie indywidualne, zajęcia rewalidacyjne itp

5. Imprezy szkolne: apele, projekty

6. Innowacje pedagogiczne: "Media i my",

 

wkróce więcej projektów

 

 


WRZESIEŃ

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Pierwszy tydzień realizacji projektu to czynności organizacyjne i planowanie zajęć, szukanie sposobów na wykorzystanie zakupionego sprzętu. Nauczyciele stworzyli swoje własne plany pracy, programy, projekty, w których sprzęt Laboratorium Przyszłości będzie wykorzystywany. Poniżej pierwsze rezultaty tej pracy, a dalej kolejne tygodnie i kolejne ciekawe zajęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

PAŹDZIERNIK

W październiku już wszystkie projekty ruszyły pełną parą, pojawiają się nowe pomysły na ich wykorzystanie nie tylko na zajęciach z kółek czy zwykłych lekcjach, ale także na zajęciach terapeutycznych, wykorzystywane są podczas imprez szkolnych i działalności samorządu. Nauczyciele korzystają z pomysłów własnych, inspirują się pracami kolegów i koleżanek, a także inspirują się uczniowskimi pomysłami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 LISTOPAD

Listopad to miesiąc dużej różnorodności zastosowań sprzetu na zajęciach indywidualnych z uczniami, lekcjach informatyki, ale także poznanie funkcji aparatu fotogrtaficznego i kamery cyfrowej podczas imprez szkolnych oraz lekcji matematyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 GRUDZIEŃ

Grudzień to już miesiąc pełen profesjonalnych pomysłów na wykorzystanie sprzętu z Laboratorium Przyszłości. Nauczyciele coraz odważniej sięgają po zakupione sprzety i wykorzystują każdą okazję, aby je włączyć do realizacji lekcji, projektów, uroczystości szkolnych, kółek zainteresowań,czasu wolnego. Uczniowie natomiast coraz częściej stanowią inspirację do nowych pomysłów i sami inicjują , jeszcze nieśmiało, nowe zastosowania zakupionego sprzętu.

 

 

 

 

 

W warsztatach wykorzystano kamerę cyfrową i aparat fotograficzny.z Laboratorium Przyszłości.

 

 

W warsztatach wykorzystano kamerę cyfrową i aparat fotograficzny.z Laboratorium Przyszłości.

FILMIK PONIŻEJ:

 https://youtu.be/rWWQm9vZY_4

 

FILMIK PONIŻEJ:

https://youtu.be/v2Aj8zY-MLc

 

 


 

TYDZIEŃ PIERWSZY 2-5.01

 

 

 

Filmik tutaj

Relacja zdjęciowa z przedstawienia poniżej: http://zs1poz.pl/aktualnosci-szkolne/638-przygoda-w-bibliotece-przedstawienie-uczniow-klas-piatych-pasowanie-na-czytelnika

Filmik z występu tutaj

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://zs1poz.pl/aktualnosci-szkolne/657-rozstrzygniecie-konkursu-seflie-z-patronem

 

 

Kampania Społeczna z wykorzystaniem aparatu cyfrowego i kamery:

Projekt; Profesor Józef Kostrzewski - człowiek z pasją 13.02-3.03

Dzień 3 marca to ważna data w kalendarzu naszej szkoły – Dzień Patrona. W tym roku święto przybrało charakter telewizji śniadaniowej. Na zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów czekało wiele atrakcji: konkurs, interaktywne zadania, wywiady, występy artystyczne oraz nagrody i wyróżnienia.

Na początek – z humorem i w tematyce programu: „Józef Kostrzewski – człowiek z pasją” sylwetkę profesora słowami piosenki zaprezentowała Grupa Wokalna pod kierownictwem pani Agnieszki Teleckiej. Kiedy wybrzmiały słowa refrenu: „Gdy pasję masz, czujesz życia sens. Gdy pasję masz z siebie więcej dasz. Pasja to coś, dla czego warto żyć. Energia sił by pełniej z ludźmi być.”(słowa pani Joanna Kołaczyńska) – na kanapie zasiedli Uczniowie z pasją. Na pytania o swoje zainteresowania i pasje opowiadali: Aurelia, Natalia i Ania z klasy 4a, Zuzia z klasy 5a oraz Angelika z klasy 7b, Alex z klasy 8a i Tomek z klasy 8b. Wśród zaprezentowanych pasji znalazły się: piłka nożna, rysunek, jazda konna, pisarstwo, lotnictwo i gra na perkusji.

Widownia wzięła udział w interaktywnej zabawie polegającej na wskazaniu skojarzeń związanych z Józefem Kostrzewskim – wśród najczęstszych pojawiało się: archeologia i Biskupin. Następnie przedstawiciela klas wzięli udział w quizie o Patronie i szkole. Pytania nie były trudne, a uczniowie świetnie poradzili sobie z odpowiedziami. Kolejnym punktem programu było rozwiązanie konkursu „Selfie z Patronem”. Ku uciesze organizatorek konkursu: pani Elżbiety Praczyk i Lidii Raczak wpłynęło wiele ciekawych prac. Nagrody główne otrzymali: Karolina z klasy 4a – I miejsce, Aurelia i Julia z klasy 4a, Alex z klasy 8a, Natasza z klasy 6a – II miejsce oraz Marcel z klasy 7a, Janek i Staś z klasy 4b – III miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Ponadto wręczono również nagrody za Ligę Piłki Siatkowej klas 7-8. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa 8a, drugie – 8c, a trzecie zajęła klasa 7b.

Następnie prowadzące program: Natasza i Wiktoria zaprosiły Julię i Natalię z klasy 4a oraz panią Elżbietę Praczyk aby opowiedziały kampanii społecznej przygotowanej przez klasę 4a. Hasło kampanii brzmiało „Nie marnuj papieru, drzew brakuje wielu” i piosenkę o takiej tematyce zaśpiewały podczas programu uczennice z klasy 4a.

Na zakończenie programu ponownie wystąpiła Grupa Wokalna z kolejną piosenką o Józefie Kostrzewskim.

http://www.zs1poz.pl/aktualnosci-szkolne/649-jozef-kostrzewski-czlowiek-z-pasja

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 Współpraca z Chorwacją:

1. Projekt: "Szczęście jest wyborem" - montaż słowno-muzyczny

http://zs1poz.pl/aktualnosci-szkolne/672-montaz-slowno-muzyczny-pt-szczescie-jest-wyborem

2. Wizyta delegacji z Chrowacji

 http://zs1poz.pl/aktualnosci-szkolne/674-wspolpraca-ze-szkola-podstawowa-strahoninec-w-chorwacji-w-ramacj-programu-erasmus-ka1

 

Wykorzystanie drukarek 3D oraz aparatu cyfrowego z Laboratorium Przyszłości

 

 

 

 


 

 

Początek strony