1. Świetlica: "Gry i zabawy stolikowe z klockami konstrukcyjnymi"

2. Klasy I-III - zajęcia dodatkowe

3. Zajęcia z godzin dyrektorskich

4. Zajęciu indywidualne różnego typu: IPET, nauczanie indywidualne, zajęcia rewalidacyjne itp

5. Imprezy szkolne: apele, projekty

wkróce więcej projektów

WRZESIEŃ

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

TYDZIEŃ PIERWSZY 1-9.09

Pierwszy tydzień realizacji projektu to czynności organizacyjne i planowanie zajęć, szukanie sposobów na wykorzystanie zakupionego sprzętu. Nauczyciele stworzyli swoje własne plany pracy, programy, projekty, w których sprzęt Laboratorium Przyszłości będzie wykorzystywany. Poniżej pierwsze rezultaty tej pracy, a dalej kolejne tygodnie i kolejne ciekawe zajęcia.

TYDZIEŃ DRUGI 12-16.09

TYDZIEŃ TRZECI 19-23.09

TYDZIEŃ CZWARTY 26-30.09

PAŹDZIERNIK

W październiku już wszystkie projekty ruszyły pełną parą, pojawiają się nowe pomysły na ich wykorzystanie nie tylko na zajęciach z kółek czy zwykłych lekcjach, ale także na zajęciach terapeutycznych, wykorzystywane są podczas imprez szkolnych i działalności samorządu. Nauczyciele korzystają z pomysłów własnych, inspirują się pracami kolegów i koleżanek, a także inspirują się uczniowskimi pomysłami.

TYDZIEŃ PIERWSZY 3-7.10

TYDZIEŃ DRUGI 10-13.10

TYDZIEŃ TRZECI 17-21.10

TYDZIEŃ CZWARTY 24-28.10

LISTOPAD

Listopad to miesiąc dużej różnorodności zastosowań sprzetu na zajęciach indywidualnych z uczniami, lekcjach informatyki, ale także poznanie funkcji aparatu fotogrtaficznego i kamery cyfrowej podczas imprez szkolnych oraz lekcji matematyki.

TYDZIEŃ PIERWSZY 2.11-10.11

TYDZIEŃ DRUGI 14-18.11

TYDZIEŃ TRZECI 21-30.11

GRUDZIEŃ

Grudzień to już miesiąc pełen profesjonalnych pomysłów na wykorzystanie sprzętu z Laboratorium Przyszłości. Nauczyciele coraz odważniej sięgają po zakupione sprzety i wykorzystują każdą okazję, aby je włączyć do realizacji lekcji, projektów, uroczystości szkolnych, kółek zainteresowań,czasu wolnego. Uczniowie natomiast coraz częściej stanowią inspirację do nowych pomysłów i sami inicjują , jeszcze nieśmiało, nowe zastosowania zakupionego sprzętu.

TYDZIEŃ PIERWSZY 1-09.12

W warsztatach wykorzystano kamerę cyfrową i aparat fotograficzny.z Laboratorium Przyszłości.

Projekt na języku angielskim w klasach ósmych w ramach

Szkoły Promującej Zdrowie część II

Projekt polega na zbadaniu codziennego funkcjonowania szkoły i wpływu tych działań pozytywny lub negatywny na zmiany klimatu. Składa się z pięciu części, realizowany od listopada 2022r. do stycznia 2023r.

Część II wykorzystuje kamerę cyfrową i polega na przeprowadzeniu wywiadów z pracownikami szkoły i nagraniu ich jako mp3 lub mp4 ( w zależności od udzielonej zgody przez osoby nagrywane). Osoby udzielające wywiadów omawiają o swojej pracy pod kątem działań wspierających ochronę środowiska.

wkrótce zdjęcia i filmik

TYDZIEŃ DRUGI 12-16.12

FILMIK PONIŻEJ:

TYDZIEŃ TRZECI 19-22.12

FILMIK PONIŻEJ:

TYDZIEŃ PIERWSZY 2-5.01

Projekt na języku angielskim w klasach ósmych w ramach

Szkoły Promującej Zdrowie część V

Część V wykorzystuje kamerę cyfrową oraz drukarki 3D i polega na przyznaniu szkole odznaczeń ekologicznych popartych badaniami i wydrukowaniu tych odznaczeń na drukarce 3D, które będą stanowić efekt końcowy przeprowadzonych badań i zawisną w szkole w antyramie.

wkrótce efekty

TYDZIEŃ DRUGI 09-13.01

TYDZIEŃ TRZECI 16-20.01

TYDZIEŃ CZWARTY 23-27.01