Przed nami wyjątkowy okres- Święta Bożego Narodzenia. Przygotowując się do nich, chcemy już teraz skierować nasze myśli ku Seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu. Z powodu pandemii, nie mamy możliwości by tak, jak w poprzednich latach, spotkać się Nimi zdobiąc wspólnie pierniki, ubierając choinkę i śpiewając kolędy. Chcemy jednak sprawić, by wiedzieli, że cały czas o Nich pamiętamy i życzymy Im jak najlepiej.

Dlatego zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję „ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA SENIORA”, w ramach której będziemy zbierać:

- kawę i herbatę,

- musy owocowe i soki (np. typu „Kubuś”, z „dziubkiem” do picia)

- żywność długoterminową,

- słodycze (szczególnie miękkie, np. galaretki, ptasie mleczko),

- środki czystości,

- nową pościel i ręczniki,

Zachęcamy także do wykonania kartek świątecznych z życzeniami dla Seniorów!

Dary i kartki można przynosić do szkoły w terminie: 29.11.2021- 10.12.2021 i zostawiać je w dyżurce szkolnej lub w gabinecie pedagoga.

Bardzo prosimy o dołączenie do darów karteczki z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą, do której uczęszcza.

Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane Seniorom z DPS przy ul. Bukowskiej w Poznaniu.

Zapraszamy do włączenia się w akcję!

Szkolny Wolontariat