W dniach 24-28 kwietnia obchodziliśmy Tydzień z Wielką Brytanią. W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas 4-7 przygotowywali plakaty na temat Wielkiej Brytanii, charakterystycznych miejsc, symboli, sportów i zabytków. Uczniowie brali udział w quizach oraz lekcjach tematycznych. W klasach 8 uczniowie poznawali nietypowe zwyczaje Brytyjczyków poprzez prezentację „UK and its diverse and unique culture” - formie quizu z pytaniami/zagadkami. Poza zajęciami odbyło się kilka konkursów. Dla klas I-III był konkurs plastyczny – „Symbole krajów tworzących Wielką Brytanię”. W konkursie wzięło udział 9 osób, głównie z klas drugich. Dla starszych uczniów były dwa konkursy: School Quest i krzyżówka. W konkursie School Quest uczniowie szukali rozwieszonych na terenie szkoły kodów QR, pod którymi kryła się rozsypanka wyrazowa tworząca hasło. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, ale odpowiedzi do skrzynki wrzuciło 23 uczniów. W konkursie z krzyżówką należało poszukać odpowiedzi na plakatach rozwieszonych w szkole.

Dzięki aktywnościom, w których uczniowie brali udział na lekcjach i przerwach, mogli oni poznać Wielką Brytanię i kraje wchodzące w jej skład,a także kulturę i zwyczaje Brytyjczyków.

Pomysłodawncą i koodynatorem projektu była pani Monika Matuszak, realizację wsparli nauczyciele języków obcych pani Olga Twarda i pani Marta Hein.

sa-lajd1
slajd2