dziennik elektroniczny2

A- A A+

Dnia 15 maja 2023r. uczniowie z klas 4b, 4c, 7a, 7b oraz 8a zaprezentowali przygotowany wcześniej na zajęciach dodatkowych montaż słowno-muzyczny pt.: „Szczęście jest wyborem”. Montaż stworzony został z filmików, piosenek tematycznych, oraz opisów na podstawie książek o tematyce mulitikultorowej i dot. tolerancji, a także poszukiwań własnych ludzi znanych i mniej znanych z różnych krajów, w tym uczniowie z Ukrainy przygotowali swoje postaci, a uczniowie Chorwaccy swoje przykłady. Wśród wybranych postaci znalazł się m.in. prezydent Wołodymyr Zełenski, Dmytro Komarow (celebryta i pomysłodawca ruchu charytatywnego na rzecz dzieci chorych na raka pt.: „Kubek kawy”), Luka Modrić (chorwacki piłkarz), Branko Lustig (laureat Oskara za zdjęcia do „Listy Schindlera”) oraz Adam Małysz i Maria Skłodowska-Curie, a także król Jerzy VI, Leo Messi, Coco Channel oraz Nick Vujcic. Wszystkie historie pokazywały jak szukali w życiu szczęścia, jak dochodzili do sukcesu, jak ich życie nabierało głębszego sensu, jak zmieniali otaczający nas świat. Filmiki i opisy przeplatane były piosenkami: wersją instrumentalną na keyboardzie „Imagine” Johna Lennona zagraną przez Arseniego Sheremeta, oraz piosenek „Don’t worry, be happy” i „Englishman in New York” zaśpiewanymi przez Michała Dreczkowskiego oraz Janka Nowaka. Cały montaż czytany był w języku polskim, angielskim i ukraińskim, wzięli w nim udział także uczniowie chorwaccy, którzy w tym czasie gościli w naszej szkole 

montaz1
montaz2
montaz3
montaz4
montaz5
montaz6
montaz7
montaz8
montaz9
montaz10
montaz11
montaz12
montaz13
montaz14
montaz15
montaz16
montaz17
montaz18
montaz19
montaz21
montaz22
Początek strony