Dnia 31.03.2023r odbyły się popołudniowe zajęcia "Wysportowane umysły z SP 57"

Zajęcia miały na celu pokazanie, że nauka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale także znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Człowiek najlepiej uczy się poprzez udział i doświadczanie, poprzez emocje i pytania jakie temu doświadczaniu towarzyszą. Tak jak mówi się, że podróże kształcą, tak szkolenia i warsztaty prowadzone z użyciem interaktywnych ćwiczeń, zadań, łamigłówek są bardzo skuteczne, poprzez zaangażowanie ciała i umysłu, arefleksje i wnioski zostają długo w pamięci, dzięki czemu wdrażamy nabytą wiedzę w życie.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnościami matematycznymi podczas zmagań sportowo-matematycznych. Z ogromną starannością i zaangażowaniem wykonywali mydełka glicerynowe i zapoznali się z drukiem 3D. Nie zabrakło miłego akcentu, na uczniów czekała nagroda: pizza i wspólne oglądanie filmu.