dziennik elektroniczny2

A- A A+

Dnia 22 grudnia na zakończenie zajęć szkolnych w roku 2022 społeczność Szkoły Podstawowej nr 57 uczestniczyła w uroczystym apelu pt.: "Wielokulturowy Poranek Świąteczny”, który miał formę telewizji śniadaniowej. Apel był także uwieńczeniem projektu Tygodnia Wielokulturowego trwającego od 16-22 grudnia.

Czas antenowy okazał się zdecydowanie za krótki, aby zmieścić wszystkie atrakcje i wizyty gości, ekspertów oraz laureatów konkursów. Wysłuchaliśmy m.in. wywiadu z Panią Ludmiłą, która opowiedziała nam o świętach w Ukrainie i wraz z grupą uczniów zaśpiewała po ukraińsku kolędę, Pani Jurkowska ogłosiła zwycięzców rozgrywek sportowych o Świąteczny Puchar Dyrektora Szkoły, a Pani Dyrektor wręczyła puchary wydrukowane na drukarce 3D w ramach projektu Laboratorium Przyszłości, Pani Krause i Pani Praczyk nagrodziły laureatów w Konkursie na Najładniejszą Ozdobę Świąteczną oraz uczestników warsztatów kreatywnych. Swoim sukcesem podzielił się także Janek Nowak, który wyśpiewał trzecie miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, a Wojtek podzielił się z nami swoją pasją do wędkarstwa. Swoimi ulubonymi zwyczajami świątecznymi dzieliły się także Pani Dyrektor, oraz organizatorki konkursów. Całość uroczystości uświetniły występy Grupy Wokalnej pod opieką Pani Teleckiej, zespół zagrał na dzwonkach, zaśpiewał własne świąteczne słowa do melodii kanonu, a jego członkowie podzielili się także pasją do takich instrumentów jak wiolonczela, fagot i pianino i zagrali na nich znane świąteczne melodie. W najmłodszej grupie wiekowej uczniowie klas pierwszych zaprezentowali świąteczny pokaz mody. W ramach apelu również odbył się teleturniej pt.: „Sześć pytań do miliona światełek na choince” podczas którego reprezentanci klas odpowiadali na pytania dotyczące tradycji świątecznych na całym świecie. Na zakończenie widownia wzięła udział w interaktywnej sondzie na temat ulubionej tradycji świątecznej. Scenografia powstała we współpracy z Panią  Lubelska, Panią Gurdziel, znalazły się tam również plakaty przygotowane przez klasy z wychowawcami opisujące tradycje świąteczne w różnych krajach.

Apel przygotowały p. Grelak-Kanir we współpracy z Panią Chróst, a koordynatorem była Pani Twarda.

Wszystkim zaangażowanym i uczestnikom serdecznie dziękujemy.

 

 
IMG-20221222-WA0002
IMG-20221222-WA0012
IMG-20221222-WA0016
IMG-20221222-WA0025

 (wkrótce więcej zdjęć)

Początek strony