dziennik elektroniczny2

A- A A+

 Dzień bez plecaka.jpg

 

REGULAMIN DNIA BEZ PLECAKA! 13.04.2022r.

1. Zamiast w plecakach, uczniowie przynoszą przybory szkolne i książki w innych pojemnikach

2. Należy wykazać się kreatywnością i poczuciem humoru

3. Zakaz przynoszenia przedmiotów:
- niebezpiecznych
- dużych, utrudniających komunikację

4. Pamiętajmy o zbliżającej się Wielkanocy i oprócz zabawy przynieśmy symbole świąteczne.

 

 

 

Dzień bez plecaka: co to za święto?

Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. 

 

Skąd pochodzi Dzień bez plecaka?

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Początek strony