dziennik elektroniczny2

A- A A+

Drodzy Uczniowie i Rodzice, miło nam poinformować, że w naszej szkole zostanie zorganizowany w najbliższych tygodniach tzw. Szkolny Budżet Obywatelski (SBO). SBO to praktyczna nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Uczennice i uczniowie zgłaszają swoje pomysły, a następnie w drodze demokratycznego głosowania wybierany jest zwycięski projekt, który jest realizowany w szkole. Efektem Szkolnego Budżetu Obywatelskiego będzie konkretny sprzęt lub wyposażenie, które finalnie zostanie zakupione na potrzeby szkoły i społeczności szkolnej. W ten sposób młodzież przekona się, że ich zdanie się liczy i warto być zaangażowanym młodym obywatelem!

Serdecznie zachęcamy zainteresowanych uczniów do zgłaszania swoich propozycji miniprojektów o wartości do 1600 zł w terminie od 26.04.2021 (poniedziałek) do 09.05.2021 (niedziela). Zgłaszanie odbywa się ONLINE poprzez podstronę naszej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na portalu: https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/sbo/

Prawo do składania projektów moją wszyscy uczniowie i uczennice szkoły.

Program “Od SBO do PBO” jest zrealizowany w 3 poznańskich szkołach (SP57, II LO i V LO) w okresie kwiecień-maj 2021 na zlecenie Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Głównym założeniem projektu jest wzrost partycypacji obywatelskiej młodzieży oraz zwiększenie ich zaangażowania w sprawy publiczne w Poznaniu, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi budżetu obywatelskiego. Przedsięwzięcie jest elementem promocji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (PBO 2022).

Więcej informacji o Szkolnym Budżecie Obywatelskim można odnaleźć na portalu SBO, poprzez który będzie odbywać się zdalne zgłaszanie projektów i opiniowanie a po przeprowadzeniu głosowania online – tam też pojawią się wyniki głosowania.

Portal Szkolnych Budżetów Obywatelskich:
https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/sbo/

Kurs e-learningowy „KILKA KROKÓW DO DOBREGO PROJEKTU”:
https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/sbo/pagesView,43,E-learning,PL

Baza wiedzy wraz z Poradnikami dot. SBO:
https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/sbo/pagesView,19,Baza-wiedzy,PL

Informacja o programie „Od SBO do PBO”:
https://budzet.um.poznan.pl/pbo22/szkolny-budzet-obywatelski/

Strona Stowarzyszenia CREO realizującego przedsięwzięcie:
https://centrumcreo.pl/

Bardzo Was zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów, możecie się przekonać, że każdy ma prawo głosu!!!!

Koordynatorzy programu: Diana Biegańska, Anna Maciejewska, Angelika Krause

 

 

 

Początek strony