dziennik elektroniczny2

A- A A+

W tym roku kalendarzowym przypada 50. rocznica śmierci prof. J. Kostrzewskiego. Pielęgnowanie pamięci o patronie naszej placówki jest bardzo ważnym elementem budowania naszej tożsamości szkolnej i regionalnej. Gala rozdania Józefów 2020 oparta na wieloletniej tradycji najpierw Gimnazjum, Zespołu Szkół, a teraz Szkoły Podstawowej nr 57 jest niezwykle uroczystą formą uczczenia osoby pana profesora.

Laureatami Nagrody Józefa są uczniowie, którzy wyróżniają się osiągnięciami naukowymi, talentami sportowymi, artystycznymi, działalnością na rzecz innych ludzi, a także wyróżnili się pozytywnie pracowitością, zaangażowaniem czy zadebiutowali w sposób szczególny w danym roku.

Nagroda przyznawana jest przez Radę Pedagogiczną.

W tym roku kapituła zdecydowała o przyznaniu nagród w następujących kategoriach: Najlepszy Matematyk, Najlepszy Polonista, Najlepszy Geograf, Najlepszy Germanista, Najlepszy Anglista, Wielkie Serce, Najlepszy Sportowiec, Najlepszy Biolog, Najlepszy Artysta Plastyk, Motywacja i Zaangażowanie, Najlepszy Chemik, Najlepszy Fizyk, Najlepszy Informatyk, Wysoka Kultura Osobista.

W tym roku szkolnym wielokrotnym laureatem, bo aż w czterech kategoriach (Najlepszy Matematyk, Polonista, Biolog, Chemik) została uczennica klasy VIII b Alicja Mazur. Trzykrotnym laureatem (Najlepszym Fizykiem, Informatykiem i Anglistą) został Igor Rupieta, także z klasy 8b. Kapituła wytypowała dwóch Najlepszych Geografów: Alberta Kasztelana z 8a i Maksymiliana Krawczyka z 8b, dwóch Najlepszych Sportowców: Marysię Marchwińską z 8b i Wiktora Halke 8a. Najlepszym Germanistą została Amelia Fahrner z 8a, a tytuł Wielkie Serce został przyznany Oliwii Grzelak z 8b. Najlepszym Artystą Plastykiem została Zuzanna Rysz z 8b. Rada Pedagogiczna przyznała także nagrody w dwóch nowych kategoriach: Motywacja i Zaangażowanie oraz Wysoka Kultura Osobista. W pierwszej zwycięzcami zostali: Olga Końszczyńska 8a i Oliwia Nowaczewska z 8b, a w drugiej Maksymilian Krawczyk z 8b i Olga Końszczyńska z 8a.

W tym roku społeczność szkolna przyznała dodatkowo nagrodę specjalną Super Józef 2020 dla pani Dyrektor Elżbiety Zarębskiej, która pełni swoją funkcję już od 14 lat, a od 36 lat jest nauczycielem. Pani dyrektor to dobry, wrażliwy i serdeczny człowiek; społecznik; człowiek słuchający, służący radą, otwarty na nowe pomysły i inicjatywy, osoba pracowita i rzetelna, wytrwale realizująca założone cele, profesjonalistka dążąca do pełni samorozwoju; pedagog, któremu praca z uczniami daje mnóstwo satysfakcji i radości; wychowawca klas; nauczyciel nauczania początkowego i informatyki.

W przerwach pomiędzy wręczaniem medali Zuzanna Skorupa zaśpiewała dwie piosenki, a dziewczęta z klasy 7a przedstawiły krótki program artystyczny dot. profesora Józefa Kostrzewskiego.

Na koniec wręczono jeszcze nagrody związane z projektem realizowanym w ramach obchdów rocznicy śmierci patrona pt: "Śladami naszego patrona". Pierwsza z nagród to Puchar Dyrektora w szkolnych rozgrywkach ligii siatkówki, który przypadł drużynie klasy 7a, druga to nagroda za udział w konkursach Zgadnij kto to/Zgadnij jakie to miejsce, która przypadła Mirkowi Remfeldowi z klasy 7b.

W dniu Patrona Szkoły zostały wręczone również nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Moje środowisko za 100 lat”, realizowanego w ramach Edukacji Prozdrowotnej. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wizję świata przyszłości. Zaangażowanie uczniów i różnorodność plastycznych kreacji świadczą o tym, że temat okazał się inspirujący. Chociaż większość autorów przedstawiała mało optymistyczną wizję świata, jednak powtarzał się motyw odpowiedzialności obecnych pokoleń za jakość życia w przyszłości. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Główne nagrody otrzymali uczniowie:

w kategorii klas 4 – 6: Zuzanna Majchrzak z klasy 5 a – 1 miejsce, Paweł Filipowski z klasy 5 c – 2 miejsce, Wiktor Ratajszczak z klasy 4 b – 3 miejsce,

w kategorii klas 7 – 8: Natalia Bernaczyk z klasy 7 b – 1miejsce, Amelia Fehrner z klasy 8 a i Adrian Kowalewski z klasy 7 b – 2 miejsce, Jakub Łuczak z klasy 7 a – 3 miejsce.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

DSC00072
DSC00073
DSC00074
DSC00075
DSC00076
DSC00077
DSC00078
DSC00079
DSC00080
DSC00081
DSC00083
DSC00084
DSC00085
DSC00086
DSC00088
Początek strony