SPOTKANIE Z SENIORAMI

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Creo realizowaliśmy projekt, pt: Wolontariat Łączy Pokolenia. W dniu 4 grudnia 2019, grupa najstarszych wolontariuszy ze Szkolnego Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 57 odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bukowskiej  w Poznaniu. Była to dla nas okazja do wspólnego, radosnego spędzenia czasu. Mogliśmy wczuć się w klimat przedświątecznych przygotowań, zdobiąc wspólnie pierniczki i ubierając choinkę. Nie zabrakło także miejsca na śpiewy, które umiliły wspólne chwile. Spotkanie z seniorami z Domu Pomocy Społecznej było dla wszystkich miłym przeżyciem, pełnym wzruszeń. Dzięki takim inicjatywom, realizujemy cenne zadania wychowawcze związane z wyrabianiem u młodzieży szacunku wobec osób starszych, rozwijamy wrażliwość na potrzeby innych. Wszyscy wiemy, że otwartość, tolerancja i szacunek do drugiego człowieka, to postawy i wartości niezbędne do przygotowania dzieci i młodzieży do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie.

Na twarzach seniorów gościł uśmiech. Jesteśmy przekonani, że będą to dla nich niezapomniane chwile wspólnego spotkania, które choć trochę zaspokoiło potrzebę kontaktu z drugą osobą.

Wolontariusze