W sobotni poranek 23 listopada grupa wolontariuszy wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 6, aby świętować Dzień Wolontariusza. Organizatorem spotkania było poznańskie Hospicjum Palium, które zaprosiło do świętowania „Motyle Wolontariaty” działające w szkołach.

Dzień rozpoczął się od wręczenia dyplomów dla Koordynatorów i Liderów Motylego Wolontariatu, którzy we wrześniu br. w Giewartowie ukończyli dedykowane dla nich szkolenie.

Wspominaliśmy Profesora Jacka Łuczaka, dla którego „Motyli Wolontariat” to była duma i radość. Właśnie z taką radością przeżyliśmy to spotkanie. W programie były tańce, muzyka i słodki poczęstunek oraz spotkanie z młodymi wolontariuszami, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach wolontariuszy poza granicami Polski. Było to bardzo inspirujące dla uczniów, którzy mieli możliwość wysłuchania opowieści osób bardzo młodych, dla których pomaganie innym stało się fundamentem w planowaniu swojego życia.