dziennik elektroniczny2

A- A A+

 

Szkolny Wolontariat serdecznie zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce żywności organizowanej w ramach inicjatywy „Wsparcie dla Baraków”. Jej celem jest pomoc najuboższym rodzinom mieszkającym w barakach przy ul. Dojazd w Poznaniu.  Wiele osób mieszka tam w niezwykle ciężkich warunkach, nie starcza im pieniędzy na zapłatę czynszu, zakup żywności, ubrań czy leków.

Od ponad roku, poznański licealista - Franciszek Szkudelski, organizuje pomoc dla żyjących tam osób, organizując zbiórki i szukając sponsorów. Celem jest udzielenie zarówno pomocy doraźnej, jak i tej długofalowej - poprawa warunków życia i wyciągnięcie z ubóstwa.

W dniach 20.11. -  13.12.br. będziemy zbierać żywność z długim terminem ważności: makaron, ryż, herbatę, kakao, kawę, cukier, bakalie, suche pieczywo, konserwy, słodycze, środki czystości.

Dary zbieramy w klasach oraz można przynosić do gabinetu pedagoga/psychologa szkolnego lub przekazać w dyżurce szkoły.

Zapraszamy wszystkie klasy, rodziców i mieszkańców Smochowic do włączenia się w zbiórkę. 
Wsparcie jest naprawdę potrzebne, stawką jest godność wielu osób, radość dzieci, uśmiech osoby starszej.
POMÓŻMY!

Początek strony