Nasze szkolne wolontariuszki Pani Ania Maciejewska i uczennica z klasy 8b - Oliwia uczestniczyły w szkoleniu  dla koordynatorów i liderów szkolnego wolontariatu, które trwało od 27-29 września br, w Giewartowie.

Szkolenie było współfinansowane przez  Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu.

Zajęcia prowadzone były zarówno w formie wykładów, jak i warsztatowej. Tematyka szkolenia nawiązywała do idei wolontariatu, z przykładami opartymi o doświadczenia Motylego Wolontariatu, skupionego wokół i działającego na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Odbyły się również warsztaty z podstaw fundraisingu – budowania relacji i pozyskiwania wsparcia; komunikacji interpersonalnej; wybranych aspektów prawnych dotyczących organizacji wolontariatu i jego działalności. Był też czas na motylowe warsztaty.

Wieczorami odbywały się zajęcia integracyjne, fantastycznie zorganizowane przez firmę i jednocześnie wspaniałego gospodarza obiektu Michasiówka w Giewartowie.

Zwieńczeniem naszego szkolenia były warsztaty, podczas których uczestnicy podzieleni na zespoły mieli wymyślić w szkole imprezę / wydarzenie / akcję, której celem miało być pomaganie. Prace trwały, kreatywność rozwijała się na stołach i podłogach. Na koniec każda grupa miała zaprezentować wymyślony przez siebie projekt, reklamując go i przedstawić tak, żeby przekonać potencjalnych współorganizatorów / sponsorów do wsparcia i wzięcia w nim udziału.

To był bardzo udany wyjazd.