Wszyscy powinniśmy aktywnie uczestniczyć w współtworzeniu twórczego i przede wszystkim bezpiecznego środowiska online. Każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem pozytywnym i bezpiecznym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób korzysta z jej zasobów.

Dnia 12 czerwca uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. ”Bezpieczeństwo w Internecie”. Grupa zagrała w trzech widowiskach dla klas IV, V oraz VI.

Grupka skomputeryzowanych wnucząt pojawiła się u babci i dziadka. Podczas międzypokoleniowej wymiany poglądów, spostrzeżeń i uwag odbiorcy mogli usłyszeć najistotniejsze porady i ostrzeżenia dotyczące korzystania z Internetu. Dodatkowo na scenie pojawiły się uosobienia w postaci Ireneusza Internetu, Kornela Komputera, Gosi Google i Wioletty Wikipedii. Postacie kolejno apelowały do uczestników wydarzenia, aby przestrzegali podstawowych zasad prawidłowego i bezpiecznego użytkowania Internetu. Widzowie z uwagą obejrzeli przedstawienia zapamiętując istotne, pouczające treści.

Każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do zdobywania informacji, nauki, zabawy czy samorealizacji – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie . Podczas serfowania w sieci pamiętajmy o szanowaniu innych użytkowników i respektowaniu podstawowych praw.