Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą.

Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli.

21 marca 2019 r. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Koncert Talentów organizowany w grupie wiekowej klas 4-6.

W konkursie wzięło udział 10 grup, walka była bardzo wyrównana. Uczniowie zaprezentowali wiele różnorodnych talentów: grę na perkusji, a także na ukulele, śpiew, jazdę na wrotkach, akrobatykę taneczną oraz pokaz judo. Nagrody dla zwycięzców przekazane zostaną na najbliższym apelu szkolnym.

Był to również „Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości”. Dzień w którym chcemy zarażać innych ideą pomagania cierpiącym chorym.

W myśl Jaime Thurston „Kiedy armia ludzi życzliwych zbierze się, aby czynić dobro otwierają się przed nią nieskończone możliwości”.

Dlatego pamiętajmy!!! Razem możemy więcej!!!

Starsze klasy szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne uczestniczyły w Wiosennym Talent Show nieco później tego samego dnia. W tegoroczną rywalizację zaangażowało się 9 utalentowanych uczniów i uczennic w następujących kategoriach: taniec, taniec połączony z podrzucaniem mażoretek, taniec połączony z modelingiem i grą aktorską, gra na gitarze, rysunek, śpiew, skoki na trampolinach, judo oraz tworzenie animacji poklatkowych. Prowadzący show, Kasia i Mikołaj, zapowiadali kolejnych uczestników podając nazwiska znanych reprezentantów z danej dziedziny, czyli: Izę Miko, Pawła Nastulę, Erica Claptona, Katsuhiro Otomo, Edith Piaf, Isadorę Duncan, Tomasza Bagińskiego, braci Kłeczek oraz Paulinę Korgól. Większość występów poprzedzona była filmikami składającymi się ze zdjęć i nagrań z zawodów, występów, recitali, premier filmowych, screenshotów z reklam, a także zdjęć otrzymanych pucharów, dyplomów i medali. Czterech uczestników wystąpiło na żywo.

Po zakończonej prezentacji wszystkich talentów publiczność oddawała głosy na najciekawszy talent. Pierwsze miejsce zajęła Marianna (taniec z mażoretką), drugie miejsce przypadło Adamowi (gra na gitarze), a trzecie Adzie (animacja poklatkowa). Wszyscy występujący otrzymali bilety do kina, a wybrani przez publiczność dodatkowo bony do Empiku. Na koniec pani dyrektor Elżbieta Zarębska zabrała głos gratulując wszystkim występującym odwagi, talentu i wytrwałości. Zauważyła także, że wśród uczniów naszej szkoły są inne talenty np. w klasie 8b talenty plastyczne (Malina, Natalia) i muzyczne (Kasia), w 3a sportowe (Bartek). Na koniec pogratulowała otrzymania tytułu laureata w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Giulii z 8a i Bartkowi z 3a.