dziennik elektroniczny2

A- A A+

Z okazji Dnia Kobiet ( 8 marca) i Mężczyzn (10 marca) grupa uczniów klasy 7b przygotowała i zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt.: ”Każdy jest wyjątkowy”. Przeanalizowaliśmy losy bohaterów dwóch książek: „Opowieści na dobranoc młodych buntowniczek” oraz „Opowieści chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” i dowiedzieliśmy się, że nawet osoby, które w życiu osiągnęły sukces miały swoje wady i słabe strony. Zastanawialiśmy się również co to znaczy być szczęśliwym? Doszliśmy do wniosku, że trzeba:

  1. Pokochać siebie i swoje wady.
  2. Być wytrwałym i szukać swojej własnej drogi.
  3. Uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
  4. Pamiętać, że porażka jest częścią sukcesu i nie należy się jej bać.
  5. A także pamiętać, że nigdy nie jest za późno na zmianę czy realizację marzeń.

Potem poznaliśmy historię 6 kobiet i 6 mężczyzn: Astrid Lindgren (pisarki), Cory Coraliny (poetki i piekarki), Brendy Chapman (reżyserki), Alici Alosno (baleriny), Coco Chanel (projektantki mody)oraz Marii Skłodowskiej-Curie (fizyczki i chemiczki), a spośród mężczyzn: Daniela Radcliffe’a (aktora), króla Jerzego VI, Stephena Hawkinga (fizyka), Johna Greena (pisarza i blogera), Leo Messi (piłkarza) i Adama Małysza (skoczka narciarskiego). Każda opowieść miała swoje motto i zawierała komentarz. Te osoby szukały swojej drogi, pokonywały trudności, walczyły z chorobą, miały wady i talenty.

Zadumaliśmy się nad własnymi brakami i wadami, a po obejrzeniu filmu pt.: „Cyrk motyli” stało się dla nas jasne, że każdy człowiek cierpi, cieszy się, szuka szczęścia i własnego miejsca w życiu.

Film, w którym wystąpił Nick Vujcic, człowiek bez rąk i nóg uświadomił nam wielką prawdę: „Im trudniejsza walka, tym wspanialsze zwycięstwo. Im większe wyzwanie, tym większy sukces”.

 Każdy z nas jest wyjątkowy. Nikt nie powinien nas poniżać, twierdzić, że jesteśmy mniej warci, obrażać. Jesteśmy różni: niektórzy są niscy inni bardzo wysocy, niektórzy nieśmiali inni zbyt odważni, jedni pracowici, inni nie bardzo lubią się uczyć, ale wszyscy mamy prawo do bycia szczęśliwymi. To, że nie będziemy sławni, czy nasz sukces nie zostanie ogłoszony całemu światu też nie oznacza, że go nie odnieśliśmy. Robienie tego, co nas interesuje jest wartością, ponieważ każdy z nas jest WYJĄTKOWY i jedyny w swoim rodzaju.

3
4
IMG_4586
IMG_4590
IMG_4594
IMG_4596
1
2

Początek strony