Słowa to podstawowy sposób wymiany informacji, poglądów czy pojęć. Potrafią sprawić radość i poderwać do działania. Należy posługiwać się nimi rozważnie, aby nie zranić drugiej osoby. Miłe słowo to doskonały wstęp do przyjaźni, a poparte serdecznym uśmiechem może zdziałać jeszcze więcej.

Pod koniec lutego w naszej szkole, z inicjatywy samorządu szkolnego, miała miejsce akcja: „Powiedz komuś coś miłego”.

Uczniowie z samorządu otrzymali kolorowe kapsułki we wnętrzu których umieszczone zostały karteczki z komunikatami typu :

MIŁO  CIĘ WIDZIEĆ

JESTEŚ FAJNY

LUBIĘ CIĘ

ŚLICZNIE  SIĘ  UŚMIECHASZ

MIŁEGO DNIA

Następnie uczeń miał przekazać miłe słowa wybranej osobie i dodatkowo narysować serduszko na drugiej stronie karteczki. Skomplementowany wybraniec, niczym uczestnik sztafety dobrych słów, obdarowywał wiadomością kolejnego szczęśliwca ;-)

Do każdej klasy trafiła jedna kapsułka z miłą zawartością i uczniowie wymieniali się przekazując dobre słowo. Powstała również gazetka SU na ten temat.

Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane słowa zmieniają nasze uczucia, a każde dobre słowo wymienione z drugim człowiekiem ma moc. Kultura języka, etyka i estetyka słowa czy siła komplementów ułatwią nam komunikację, której istotnym celem powinno być pozytywne nawiązywanie relacji z innymi ludźmi.