dziennik elektroniczny2

A- A A+

        Walentynki to święto zakochanych, które jest obchodzone 14 lutego. Tego dnia przekazujemy „walentynki” – wierszyki, wyznania miłosne, obdarowujemy się upominkami i kwiatami.

         Dzień zakochanych to doskonała okazja, by przygotować dla wybranej osoby pocztową niespodziankę. W holu naszej szkoły przez tydzień stała przygotowana przez samorząd szkolny walentynkowa skrzynka. Uczniowie wrzucali do niej liściki z uczuciowymi wyznaniami. 14 lutego dziewczęta z klasy VI a przekazały adresatom przesyłki pełne emocji, uśmiechu i sympatii.

        Ponadto, aby tradycji stało się zadość, odbył się konkurs na najładniejszą serduszkową salę. Czerwone serce jest symbolem walentynek !

       Pierwsze miejsce zdobyły klasy IV a i IV b, które przystroiły salę 110. Drugie miejsce przyznano klasom VI a oraz V d odpowiedzialnym za walentynkową aranżację w sali 104. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa V b z kompozycją serc w sali 102.

        Uczniowie wraz z opiekunem samorządu szkolnego porozwieszali na szkolnych korytarzach ozdobne girlandy z wiodącym motywem, a zaczytani zakochani mieli okazję  zajrzeć do walentynkowej gablotki obok biblioteki szkolnej. Ozdobna tablica z pięknymi wierszykami zachęcała do podejścia i zerknięcia na miłosne utwory polskich poetów :

„ Już kocham cię tyle lat,

na przemian w mroku i w śpiewie,

może to już osiem lat, a może 

dziewięć – nie wiem…”

Konstanty Ildefons Gałczyński

heart-157895_640
IMG_0679
IMG_0682
IMG_0683
IMG_0684
IMG_0686
Początek strony