dziennik elektroniczny2

A- A A+
Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się półkolonie . Udział wzięło 45 uczniów z klas 1-6 pod opieką wychowawców: Doroty Jurkowskiej, Beaty Tuczyńskiej oraz Darii Borowicz. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji odpowiednio dobranych do wieku dzieci.

W pierwszym dniu udaliśmy się na kręgle aby aktywnie spędzić czas wolny. Celem wyjazdu była nie tylko gra ,ale także integracja uczestników półkolonii. Nie zabrakło też wizyty w kinie . Dzieci z zapartym tchem śledziły kolejną część przygód Ralpha Demolki.

Kolejną atrakcją był udział w warsztatach „ zostań dedektywem” zorganizowanych w Muzeum Archidiecezjalnym. W trakcie warsztatów uczestnicy musieli odnaleźć miejsce w którym złodziej ukrył koronę. Poprzez zabawę dzieci poznały rozkład muzealnych pomieszczeń i znajdujących się w nich dzieł. Nie było to łatwe zadanie, ale dzięki cennym wskazówkom przewodnika udało znaleźć się cenną koronę.

Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była dla dzieci okazją do wspólnych spotkań, zabawy a także integracji społeczności uczniowskiej.

 

Początek strony