Dnia 28 listopada odbyła się wieczornica będąca zwieńczeniem projektu "Niepodległa. We wspólnym patriotycznym śpiewaniu uczestniczyli: mieszkańcy osiedla, seniorzy, zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele. W przygotowanych śpiewnikach znalazły sie pieśni z czasów zaborów, I wojny światowej oraz powstania wielkopolskiego. Poszczególne pieśni intonowane były przez: uczniów klas I-III, solistów, szkolny chór czy grupę seniorów, którzy od września uczestniczyli w zajęciach śpiewu prowadzonych przez panią Elżbietę Witczak. Podczas wieczornicy patriotyczne wiersze recytowali uczniowie klas I-III wyróżnieni w szkolnym konkursie "Wierszolandia". O czasach powstania wielkopolskiego opowiedzieli rekonstruktorzy: pani Weronika Zmudzińska w stroju pielęgniarki o cichych bohaterach powstania wielkopolskiego oraz pracownik Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego o mundurze i uzbrojeniu powstańca.