dziennik elektroniczny2

A- A A+

 

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i nasi Przyjaciele!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jest to jeden z najważniejszych momentów w roku. Dla każdego z nas – dla ludzi zdrowych, aktywnych, pracujących, tańczących, śpiewających, skaczących, biegających, podróżujących, piszących, czytających… Ale jest to także bardzo ważny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich. Chcemy sprawić, aby osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych dni. Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt…

Dlatego właśnie, jak co roku Szkolny Wolontariat, wraz z zaprzyjaźnioną Drużyną Szpiku, przygotowuje Szpikową Paczkę.

Co jest potrzebne?

Tak naprawdę wszystko: pościele, ręczniki, koce, zabawki, gry, artykuły papiernicze, chemia domowa typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środku dezynfekujące. I jedzenie: kawy, herbaty, konserwy (szynka, ryby, pasztety), ryż, cukier, makaron, majonez, ketchup, musztarda, olej, oliwa, przyprawy, soki, słodycze, i inne produkty o długim terminie przydatności.

Zbiórkę prowadzimy w szkole do 21 listopada. Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne osoby!

Szkolny Wolontariat

Początek strony