dziennik elektroniczny2

A- A A+

Dnia 19 października klasy piąte udały się na kreatywne zajęcia warsztatowe: Laboratorium Wyboraźni. Uczestniczyły w dwóch ścieżkach zielonej i czerwonej i poznawały świat nauki i eksperymentów interaktywnie.

Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność?  Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdowali uczniowie na najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Wyruszyli w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po prezentowanej ekspozycji dowiedzieli się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Wycieczka pomogła pomogła uczniom zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokazała, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy prostych eksponatów.

Nowa kryminalna zagadka, nowy przestępca do schwytania i nowe wyzwania przed chemikami detektywamiNa miejscu zbrodni pęknięte szkło, plamy krwi i pusta kartka bez sekretnego przepisu! W toku śledztwa sprawdzaliśmy do czego służy fenoloftaleina, zbadaliśmy odbitki linii papilarnych i dowiedzieliśmy się czy niebieski w płomieniach dalej jest taki niebieski! Młodzi Odkrywcy pomagali odnaleźć skradziony przepis hrabiego!

BIG Board to interaktywna platforma do sterowania wirtualnym obiektem na ekranie. Konstrukcja nie różni się prawie niczym od wag przemysłowych ważących samochody, wagony itp. Najciekawsze jest jednak to, że platforma BIG Board oblicza środek ciężkości osoby lub osób stojących na jej powierzchni, dzięki czemu kierunek ruchu obiektu na ekranie zależy od miejsca, w którym znajduje się grupa graczy na platformie. Ważne jest jednak, aby grupa podejmowała wspólne decyzje, bo ruch każdej osoby wpływa na rozgrywkę. Najlepiej na Platformie BIG Board gra się drużynowo, lecz ta sama drużyna, może grać w tę samą grę według innych zasad.

 

Początek strony