Z okazji obchodów tego dnia przez cały tydzień uczniowie klas 4-6 na zajęciach komputerowych i lekcjach informatyki mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi stronami internetowymi związanymi z tabliczką mnożenia. Na tych lekcjach grali w gry, które utrwalały ich wiedzę.

Na lekcjach matematyki klasy 4 - 6 tworzyły plakaty/talerze związane ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia, które następnie pojawiły się na tablicach informacyjnych w całej szkole.
Na zajęciach uczniowie mieli także okazję zmierzyć się z łamigłówkami związanymi z tabliczką mnożenia oraz zagrać w BINGO.

28.09.2018r. uczniowie mogli sprawdzić swe umiejętności także w egzaminach ustnych z tabliczki mnożenia. Nagrodą za zdany test była odznaka Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Tego dnia w ramach akcji Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają uczniowie klas 7 i 8 oraz 3 GIM zostali przepytani przez uczniów klas młodszych.

Organizatorami akcji byli nauczyciele matematyki