dziennik elektroniczny2

A- A A+

         

 

      W miniony czwartek, 27 września, w świetlicy szkolnej w obecności zaproszonego ratownika medycznego odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Spotkanie było podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części podpartej prezentacją zapoznaliśmy się z tym, w jakich okolicznościach, w jaki sposób i kto może udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej zanim przyjedzie pogotowie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą  dotyczącą telefonów alarmowych, sposobu podawania informacji dyspozytorowi, jak również udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Podczas części praktycznej zaproszony gość uczył nas, jak zachować się, gdy zauważymy leżącą osobę, która wymaga udzielenia pomocy, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jak przejść do wykonywania ucisków krążeniowo- oddechowych.  Dzieci z uwagą słuchały każdej wskazówki, po czym same na chwilę poczuły się jak ratownicy i przy pomocy fantomów pierwszą pomoc 
z teorii przeniosły na ćwiczenia praktyczne.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że w chwili zagrożenia czyjegoś życia nikt nie zawaha się pomóc!

 

Donata Kasztelan

 

Początek strony