dziennik elektroniczny2

A- A A+

 Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” prowadzi zbiórkę okularów dla mieszkańców Afryki. Akcja jest zatytułowana „Czary mary okulary”.

Przekazywane okulary mogą być zarówno nowe jak i używane, najlepiej by były to okulary do czytania. W Afryce większość ludzi nigdy nie miała styczności z lekarzem okulistą. Brakuje tam specjalistów, sprzętu do badania wzroku, a koszt jednej pary okularów jest bardzo wysoki. Dlatego okulary przysłane z Polski mogłyby pomóc wielu ludziom. 

Zebrane w ramach akcji okulary zostaną zbadane, opisane i zabezpieczone. Zbiórka zakończy się w połowie października - wtedy to do Republiki Centralnej Afryki wyruszą wolontariusze Fundacji, którzy zabiorą ze sobą zgromadzone okulary.

Osoby zainteresowane wsparciem akcji zapraszamy do przekazywania okularów do dnia 12.10 br. do gabinetu pedgoga/psychologa szkolnego lub do pani Joanny Bońko.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

 

Początek strony