dziennik elektroniczny2

A- A A+

W poprawnym posługiwaniu się językiem polskim  w  piśmie  konieczna jest znajomość  zasad ortograficznych i interpunkcji. Uczniowie doskonalą umiejętność poprawnego pisania nie tylko na lekcjach języka polskiego.

    Ortografia i interpunkcja wymagają dużo samodzielnej, systematycznej, wytrwałej  i intensywnej pracy. Dobre opanowanie zbioru zasad i norm stało się nieodzowne we współczesnym życiu każdego człowieka ze względu na konieczność częstego porozumiewania się za pomocą pisma.

     Od września uczniowie brali udział  w szkolnym konkursie „BUDZIK ORTOGRAFICZNY”. Osoby, które najlepiej radziły sobie w kolejnych dyktandach, zakwalifikowały się do XVII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Poznania.

     Dwie uczennice – Łucja Kozakiewicz z klasy IV b oraz Zuzanna Skorupa z klasy V a – pomyślnie przeszły etap rejonowy i wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się 26 kwietnia  w Szkole Podstawowej im. Zofii Nałkowskiej w Poznaniu.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia !

 

 Joanna Kołaczyńska

Początek strony