Projekt „Baśni bajanie – ze słowiańskiej duszy” był po raz trzeci propozycją skierowaną do uczniów zachęcającą do czytania, pisania i rysowania. Nawiązywał do mitologii słowiańskiej – świata baśni i mitów.

W tym roku Projekt Fundacji Lokalnego Wsparcia Kultury – AITWAR opierał się na przeprowadzeniu czterech konkursów (w tym trzech o zasięgu wojewódzkim) oraz kilku akcji czytelniczych.

Uczennica naszej szkoły ZUZANNA  STACHOWIAK została laureatką III miejsca Wojewódzkiego Konkursu Literackiego BaśnioBranie. Na konkurs nadesłano kilkadziesiąt prac z całego województwa. Praca Zuzanny okazałasię kreatywnym, oryginalnym tekstem w którym autorka odwołała się do mitologii słowiańskiej. Jurorzy docenili atuty tekstu.

13 stycznia 2017 r. w okazałym gmachu Collegium Maius przy ul. Fredry 10 w Instytucie Filologii Słowiańskiej odbyło się spotkanie literackie podsumowujące konkurs. Nasza laureatka otrzymała piękną nagrodę za mądry tekst z ponadczasowym morałem.

Gratulujemy!

Joanna Kołaczyńska