zaczytana

W roku szkolnym 2016/2017 nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Zaczytana Szkoła. Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego. Cel, to rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 7 listopada 2016 r. do 7 maja 2017 r.

Szkoła, która wykona zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzyma certyfikat „Zaczytana Szkoła”. Zadania będą oceniane przez jury punktowo, w skali od 1 do 10. Warunkiem do otrzymania tytułu jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 8 z 10 zadań.

Zadania do wykonania:

1. Szkolny konkurs/olimpiada rozgrywek międzyklasowych ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny   Mistrz Czytelnictwa”.

2. Debata wśród uczniów „Książka naszym przyjacielem.

3. Innowacyjna impreza szkolna (angażująca lokalną społeczność), której celem będzie rozwijanie promowanie czytelnictwa.

4. „Moje zakończenie” - konkurs literacki na napisanie nowego zaskakującego zakończenia wybranej książki/opowiadania.

5. Szkolny konkurs plastyczny pt. ”Zaczytana szkoła”.

6. Szkolny dzień wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”.

7. Konkurs dla uczniów na napisanie recenzji ulubionej książki.

8. Zapoznanie uczniów z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza.

9. Udział w dowolnej ogólnopolskiej kampanii na rzecz promocji i czytelnictwa.

10. Kurs dla nauczycieli „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”.